General Mobile E-Tab 5 Root Atma 2018 Lolipop

General Mobile E-Tab 5 Root Atma 2018 LolipopMerhaba dostlarım, bu yazımda MEB tarafından sizlere dağıtılmış olan General Mobile E-Tab 5 cihazınızı nasıl tamamen kişiselleştirebileceğinizi anlatacağım. Aşağıda anlattıklarımı doğru bir şekilde uygularsanız hata alma ihtimaliniz %0 oranında olacaktır. Aşağıda yapmanız gereken işlemleri anlattıktan sonra ROM gerekli dosyaları aşağıya eklemiş olacağım. Eğer ki tableti aldığınız ilk günkü haline döndürmek istiyorsanız “General Mobile E-Tab 5 Orijinal Rom (Root Kaldırma)” yazıma da göz atabilirsiniz.
Kurulması Gereken Sürücüler:
 1. İndirdiğiniz “GM E-Tab 5 Root Atmak.zip” dosyasını masaüstüne çıkarın.
 2. Masaüstüne çıkardığınız “GM E-Tab 5 Root Atmak” klasörünün içindeki “Kurulması Gereken USB Sürücüleri” klasöre girin karşınıza 3 adet klasör gelecek sırasıyla klasörlerin içlerinde sürücüleri kurun.
 3. Sürücüleri kurduktan sonra bilgisayarımızı yeniden başlatalım.
Yapılması Gereken İşlemler:
 1. Daha önceden masaüstüne çıkardığımız “GM E-Tab 5 Root Atmak” klasörünün içindeki “Flash Tool Programı” klasörüne giriyoruz.
 2. Klasörün içindeki “0Flash Tool.exe” uygulamasını çalıştırıyoruz.
 3. Karşımıza gelen programda sağda “Scatter-loading” butonuna tıklayıp “MT6592_Android_scatter.txt” isimli metin belgesini seçiyoruz.
 4. Şimdi tabletimizi kapatıyoruz, ardından Flash Tool programımızdan Download butonuna tıklıyoruz hemen ardından USB kablomuzu tabletimize bağlıyoruz işlem ortalama 1-2 dakika sürecektir ardından USB kablomuzu çekip tabletimizi açıyoruz.
 5. Tablet ilk defa açıldığı için “ANDROİD” yazısında ortalama 10 dakikalık bir bekleme süresi olacaktır diğer açılışlarda normal olarak açılacaktır bu 10 dakika sadece 1 sefere mahsustur.
 6. Tabletimiz açılınca bizi Android 5.1 kurulum ekranı karşılayacaktır.
  General Mobile E-Tab 5 Root Atma 2018 Lolipop
Not:
* Root attıktan sonra şarj göstergesi yanlış gösteren arkadaşlar geliştirici seçeneğini birkaç kez aç-kapa yapıp tableti yeniden başlatsınlar.
* “brom error : s_timeout (0x412)” hatası alan arkadaşlar Flash Tool programında Download-Agent kısmına buraya tıklayarak yeni bir SP Flash Tool sürümü içerisindeki “MTK_AllInOne_DA.bin” dosyasını seçerek tekrar denesinler.
Video:
 • bayram

  uygulamalar başlatılıyor yazısında takılıp kalıyor neden acaba?

 • Ertuğrul Erdal

  hocam bunu yaptıktan sonra tablet usb görmüyo sarj almıyo napmam lazım

  • Geliştirici modunu açıp kapatın düzelecektir.

 • Aykut Çatak

  şimdi benim tablete daha önceden başka biri root attı. Ben şimdi bunu yaparsam herhangi bir sorunla karşılaşırmıyım??

  • Hayır bu yöntem tabletteki tüm dosyaları silip kendi dosyalarını yüklüyor sizin yapacağınız ekstra bir şey olmuyor.

 • Snn Xd

  yüklerken hata alıyorum

 • ahmet

  merhaba şenol bey yüklerken ilk ekran da hata veriyor tableti bağlıyorum tüm sürücüler yüklü bağladıktan sonra kırmızı şerit varken bir hata veriyor diğer yüklemeleri yapmıyor nedendir yardımınız olabilirmi?

  • Kırmızı ile seçtiğim kısımda “Firmware Upgrade” seçeneğini seçerek tekrar deneyin.
   https://uploads.disquscdn.com/images/1d050c8f2f2d8d46cf3291f81be19a13a431f84c8c101c956b86465a7c781b9a.jpg

   • ahmet

    şenol bey brom error : s_timeout (0x412) hatası alıyorum firmware kısmında da sorun benimle mi ilgili eksik bişey de yapmadım ama bir bilginiz varmıdır

    • Windows 10 ile alakalı bir sorun benim başıma da birkaç defa geldi Google üzerinden “Mediatek Driver for Windows 10” şeklinde bir arama ile gerekli sürücüleri kurarak sorunu ortadan kaldırabilirsin.

     • ahmet

      hocam problem çözülmüştür. anlatayım isterseniz eğer bu hatayı alan arkadaşlar var ise başka bir program ile denesinler başka bir flash_tool program a sizin yüklediğiniz rom ile çalıştırma şansım oldu güzel çalışma olmuş elinize sağlık

     • Hatayı ve çözümünü yazı içerisine ekledim.

 • muhammet

  admin root atma dosyasını indirdim ama kurulması gereken usb sürücülerini bulamıyorum

 • Halil Beycan

  hocam şarj oluyo ama şarj olduğunu göstermiyor